ONLİNE SINAV

ONLINE SINAV

Elektronik Sınav Nedir ?

Değişen sınav sistemiyle eskiye nazaran daha hızlı ehliyet almak için bu sistem Türkiye genelinde uygulanmaktadır.

Peki nasıl bir sistem olduğunu anlatalım ?

Kursa kayıt yaptırıp teorik eğitimleriniz tamamlandıktan sonra elektronik sınav başvurunuz yapılır ve en yakın tarihte girebileceğiniz şekilde randevunuz oluşturulur. Sınav sonucunuz sınav merkezinden ayrılmadan size aktarılır ve eğer başarılı olduysanız direksiyon eğitimlerinizi tamamlayıp direksiyon sınavına girmeye hak kazanırsınız. Direksiyon sınavından da başarıyla geçerseniz süreç tamamlanır ve sertifikanız teslim edilir.

Elektronik sınav aşamasında dokunmatik ekran tabletler ile sınava girersiniz sınav esnasında toplam 50 soru ile karşılaşırsınız, bu 50 sorudan 35 tanesini doğru yanıtlayıp 70 baraj puan alıp sınavda başarılı olabilirsiniz. Başarısız olan kursiyerlere 15 gün bekleme süresinden sonra tekrar sınav randevusu oluşturulur. Sınav tarihi itibari ile 45 gün içinde sınav ücreti ödeyip sınav randevusu oluşturulmayan kursiyerler bir sınav hakkını kullanmış olur. Toplamda 4 kez sınav hakkınız bulunmaktadır.

KURSUMUZ İLE HIZLI ÖĞRENİN HEMEN EHLİYETİNİZİ ALIN

Kaliteli eğitimlerimiz ve profesyonel kadromuzla en iyi eğitimi alarak hemen ehliyetinizi alabilirsiniz

BLOGDAN

SON BLOG YAZILARI & MAKALELER

Özel bilgiler, dipnotlar ve sürüş dinamiklerine yönelik, gelişen şartlara, değişen durumlara göre bilgilendirmeler, duyurular ve haberler için blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Ehliyet Ceza Puanı Bilgilendirme

Karayolları Trafik Kanun’un suç saydığı bir fiilden dolayı haklarında ceza uygulanan sürücülere, aldıkları her ceza için esasları yönetmelikte belirlenen ceza puanları verilir. Trafik suçunun işlendiği

DEVAMINI OKU »